Selam Millet!

Selamlar, ben xDeathwing eğer BitcoinTalk’da oyalanıyorsanız, beni tanıyorsunuzdur.

Aynı zamandada artık buradayım, eğer Bitcointalk’dan geldiyseniz hoşgeldiniz.

Kısa bir açıklama;

Primecoin nedir?:

Primecoin’in Bitcoin’den farkı yok(aslında var.) asal sayı çözüyor ve CPU gücü kullanıyor. Yani eğer, server(VPS, VDS)'iniz varsa Primecoin kazabilirsiniz.

Şuanki kurla 1 XPM yaklaşık 0.0025 BTC (2.5 mBTC) ediyor, yükseliyor.

Aktif bir türk pool yok ama açılabilir, pool’lardan başka konuda bahsedeceğim!

Saygılarımla,

xDeathwing

Selam BitcoinTalk’dan önerinle geldim buradaki görevin hayırlı olsun

merhaba arkadaşlar bende bitcointalkdan görüp Turkish kategorisine destek çıkmak boş bırakmamak adına geldim umarım bi faydamız dokunur

Hoşgeldiniz :slight_smile:

herkese selam,

benim bazı sorularım olacak.

1. öncelikle neden konu açamıyorum ?
  2. PPC ile XPM arasındaki fark nedir ?
  3. digitalocean dan vps kiralayıp xpm ya da ppc mine etmek karlı mıdır ? Yoksa multimining tarzı birşeye mi bırakmak lazım.
  4. her dakika artan alt coinlerin durumu ne olacak. bunların hepsinin geçerliliğini koruması imkansız görünüyor.

1 - Yeni üye kilidi.

2 - Ayrı coinler. Başka bir farkları yok.

3 - XPM olabilir, hangi paketi alacağınıza bağlı.

4 - XPM yükselebilir, diğerleri hakkında fikrim yok.

peki iki sorum daha olacak.

1. şu anda peercoing ve primecoin, ikisi de sha-256 kullandığı için bitcoin mine eden fpga ve asicler ile mine edilebilir, doğru mudur ?
  2. digitaloceandan primeminer ile mining yapmaya çalışıyorum. 4 cpu lu bir makine %50 load ile 0.106 mine etti 24 saatte. bu çok az değil mi ? nasıl arttırabilirim ?

[quote=“winstyu, post:7, topic:689”]peki iki sorum daha olacak.

1. şu anda peercoing ve primecoin, ikisi de sha-256 kullandığı için bitcoin mine eden fpga ve asicler ile mine edilebilir, doğru mudur ?
  2. digitaloceandan primeminer ile mining yapmaya çalışıyorum. 4 cpu lu bir makine %50 load ile 0.106 mine etti 24 saatte. bu çok az değil mi ? nasıl arttırabilirim ?[/quote]

1 - Ayarlanırsa olabilir.

2 - DigitalOcean kullanmadığım içni fikrim yok.

slm

Selam :slight_smile:

konu açamıyorum …

sorunum var yardımınızı bekliyorum.

ppc alıp kağıt cüzdana yönlendirdim. ppc cüzdanı indirip kurdum fakat konsolu bulamadım yada yok . gizi anahtarı giremedim . btc cüzdan gibi bir konsol yok
nasıl yaparım

Merhabalar,

Aranizda en yeniniz benim galiba :’(

Sizlere bir sorum olacak.

Cloud server olmadan mining yapabilir miyim? Ornek olarak bir datacenterda kendime ait serverim var. o server uzerinden 7/24 mining yapabilmem mumkun mu? eger mumkunse nasil bir yol izlemem lazim?

iyi gunler

öncelikle Selamun Aleyküm. Buraya xDeathwing tavsiyesi ile geldim.

Konuda sorulmuş ancak ben gene de sorayım bir kere daha…

PPC ile XPM aynı üretim ancak iki farklı isim altında anladığım kadarı ile ancak btc-e de ikisi arasında ki fark PPC : 0.00474 - XPM : 0.00346 bir BTC ye oran bu…

Şimdi asıl merak ettiğim burada ki arkadaşların hangisini tercih ettiği yani hangisini alalım ? hep birlikte birinden alırsak yükseliş trendini birazda elimizde tutmuş oluruz sanırım.

Bunun için hangisinden almamızı önerirsiniz ?

Forum boş kalmış. :slight_smile: