Έλληνες που ασχολούνται με το peercoin

Γεια σας, λέγομαι Χρήστος είμαι νέος και θα ήθελα να μάθω ποιοι ακόμα εκτός από εμένα ασχολούνται με το peercoin και θεωρούν ότι έχει μέλλον.

Προσπαθώ να βρω από που μπορώ να αγοράζω κατευθείαν peercoin, οπότε εάν έχει κάποιος κάτι καλό να προτείνει ας το πει.

Αγόρασα κάτι λίγα με το localbitcoin και τα μετάτρεψα σε peercoin μέσω btc-e, αλλά θα ήθελα να ξέρω εάν υπάρχει κάποιο άλλο site όπως το https://www.vaultofsatoshi.com για να τα έχω υπόψιν μου, γιατί θέλω να επενδύσω λίγα λεφτά στο peercoin.

Υπαρχει το cryptsy αλλα δεν ξερω τι γινεται με τις καταθεσεις και επιπλεον δεν θα το συνιστουσα γιατι έχει παρα πολλα προβληματα ακομα.

Εγω παντως επειδη φοβομουν το BTCe αγορασα απο MtGox και τα εκανα στο BTCe peercoins…

Μάλλον αυτή τη στιγμή το καλύτερο είναι το BTCe αλλά όχι και το ασφαλέστερο. Παρόλα αυτα αυτό χρησιμοποιώ και εγώ…

bump

bump

Καλησπέρα. Έχω κλείσει στο Reddit το PeercoinGreece αν υπάρχει ενδιαφέρον πείτε μου να το ανοίξω.

Καλησπέρα και από μένα.

Νομίζω οτι το peercoin μπορεί να αντικαταστήσει ακόμη και το Bitcoin μία μέρα.

καθε coin που εχει ισχυρο dev team και λαο απο πισω εxει μελλον. το ppc ειναι ενα απο αυτα :wink:
εχω στειλει στο kraken αν μπορει να το προσθεσει στο ανταλλακτηριο του, διοτι το θεωρω απο τα καλυτερα exchanges

Well Done! Σίγουρα ακολουθεί ανοδική πορεία το peercoin και ας φαίνεται οτι προς το παρόν υπάρχει κάποια αδράνεια σε σχέση με την άνοδο της αξίας.